ACEST LOC DE MUNCA NU MAI ESTE VALABIL

Actiuni companie

Animator socio-educativ la centrul de zi

  • » Companie: Confidential
  • » Valabil pana la: 26 Iunie 2017
  • » Vizualizari: 71
  • » Tip job: Part time
  • » Domeniu: Voluntariat/nonprofit/ONG
  • » Nivel experienta: Entry level (mai putin de 3 ani)
  • » Numar aplicanti: 0

Detalii job

Responsabilitati

Responsabilitati:
-supravegherea si antrenarea in activitati de timp liber si de socializare a adolescentilor
-propune si desfasoara activitati de recreere, socializare, animatie
-ofera modele de comportament dezirabile social
-ofera alternative educationale prin activitati recreative
-contribuie la dezvoltarea personala a adolescentilor

Cerinte

- Studii superioare socio-umane
- Cursuri de animatie socio-educativa/atestat animator socio-educativ
- Experienta de munca cu tinerii/copiii/adolescentii (avantaj)
- Aptitudini de relationare, comunicare, persuasiune, socializare

Beneficii Oferite

-Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea umana, integrarea socio-profesionala a adolescentilor aflati in situatii de risc de esec scolar, abandon scolar si/sau familial, consum de substante s.a.
-Munca intr-o echipa de specialisti in protectia copilului

Norma de munca este de 4 ore/zi
Salariul este de 945 ron brut

Cv-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro pana la data de 30 iunie 2017

Vor fi contactati doar candidatii ale caror Cv-uri sunt selectate!

Descrierea firmei

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector si sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si mai stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului.

Inchide

Parola

Am uitat parola Cont nou
Conteacteaza-te prin Facebook

Acum te poti conecta si prin contul tau de Facebook! Da click pe butonul de mai jos si introdu datele tale:

Login with Facebook