ACEST LOC DE MUNCA NU MAI ESTE VALABIL

Actiuni companie

Manager financiar

  • » Companie: Confidential
  • » Valabil pana la: 26 Iunie 2017
  • » Vizualizari: 66
  • » Tip job: Full time
  • » Domeniu: Voluntariat/nonprofit/ONG
  • » Nivel experienta: Middle level (intre 3 si 5 ani)
  • » Numar aplicanti: 0

Detalii job

Responsabilitati

1.Elaboreaza procedurile financiare utilizate in cadrul proiectelor FRCCF
2.Intocmeste rapoartele financiare catre finantatori
3.Se asigura ca sunt respectate reglementarile financiar contabile in vigoare precum si solicitarile si prevederile finantatoriIor
4.Este responsabil pentru evidenta contabila a operatiunilor financiare
5.Este responsabil de arhivarea tuturor documentelor aferente proiectelor precum si pentru respectarea prevederilor referitoare la conducerea contabilitatii analitice a proiectelor
6. Efectueaza toate platile bancare conform bugetelor proiectelor
7. Intocmeste statele lunare de salarii, efectueaza plata lunara a salariilor si a contributilor catre bugetele statului; completeaza si depune declaratiile lunare catre ANAF
8. Intocmeste balanta contabila si registrul jurnal
9.Elaboreaza bilantul contabil si il depune la ANAF
10. Relationeaza cu banca si alte institutii publice

Cerinte

1. Economist, studii superioare in stiinte economice
2. Reprezinta avantaj experienta in ONG
3. Cunostinte de limba engleza
4. Abilitati manageriale
5. Experienta pe un post de conducere constituie avantaj

Beneficii Oferite

Cv-urile sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro pana la data de 28.05.2017

Doar candidatii ale caror Cv-uri sunt selectate vor fi contactati

Programul de munca este de 8 ore, pe perioada determinata

Descrierea firmei

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector si sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si mai stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului.

Inchide

Parola

Am uitat parola Cont nou
Conteacteaza-te prin Facebook

Acum te poti conecta si prin contul tau de Facebook! Da click pe butonul de mai jos si introdu datele tale:

Login with Facebook