ACEST LOC DE MUNCA NU MAI ESTE VALABIL

Actiuni companie

Profesor Limba romana

  • » Companie: Confidential
  • » Valabil pana la: 18 Septembrie 2017
  • » Vizualizari: 37
  • » Tip job: Part time
  • » Domeniu: Voluntariat/nonprofit/ONG
  • » Nivel experienta: Entry level (mai putin de 3 ani)
  • » Numar aplicanti: 0

Detalii job

Responsabilitati

1. Organizeaza si desfasoara meditatii de limba romana, cu elevii beneficiari (liceu, scoala de meserii); sprijina elevii pentru realizarea temelor la limba romana
2. Realizeaza evaluarea nivelului de cunostinte
3.Lucreaza in echipa multidisciplinara pentru a pune in practica planurile individuale de interventie
4.Monitorizarea si evaluarea obiectivelor de invatare la limba romana
5. Realizarea rapoartelor de activitate
6. Completarea informatiilor legate de activitatea de meditatii si sprijin la teme, in scris ( fisa de evaluare, fisa de consiliere, programul personalizat de interventie s.a.)

Cerinte

1. Studii superioare de filologie
2. Modul pedagogic
3. Specializare in protectia copilului (avantaj)
4. Abilitati de lucru in echipa
5. Abilitati sociale si tact pedagogic

Beneficii Oferite

1. Posibilitatea de a contribui la evolutia scolara a unui grup tinta dezavantajat-elevi provenind din familii nevoiase, la centrul de zi Clujul Are Suflet, din Cluj-Napoca
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 2 ore/zi
4. Salariul este de 880 ron, brut

CV-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email adela@frccf.org.ro

Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Descrierea firmei

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector si sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si mai stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului.

Inchide

Parola

Am uitat parola Cont nou
Conteacteaza-te prin Facebook

Acum te poti conecta si prin contul tau de Facebook! Da click pe butonul de mai jos si introdu datele tale:

Login with Facebook