ACEST LOC DE MUNCA NU MAI ESTE VALABIL

Actiuni companie

Psiholog In Specialitatea Psihologie Educationala, Consiliere Scolara Si Vocationala (263407)

  • » Companie: Confidential
  • » Valabil pana la: 18 Septembrie 2017
  • » Vizualizari: 64
  • » Tip job: Part time
  • » Domeniu: Voluntariat/nonprofit/ONG
  • » Nivel experienta: Entry level (mai putin de 3 ani)
  • » Nivel studii: Superioare
  • » Numar aplicanti: 0

Detalii job

Responsabilitati

- Identificarea posibilitatilor de integrare scolara si profesionala, nevoilor de calificare profesionala, problemelor de natura cognitiva, emotionala si comportamentala
- Consilierea beneficiarilor (prin activitati de grup si consiliere individuala) cu scopul facilitarii integrarii profesionale, prin ghidare scolara si profesionala, in scopul unei mai bune valorificari a resurselor si depasirii dificultatilor personale si sociale
- Promovarea sanatatii mentale, prevenirea comportamentelor deviante

Cerinte

-Studii superioare de psihologie, nivel master in psihologie; specializare sau experienta in psihologie educationala/consiliere psihologica/consiliere vocationala
-Atestat de libera practica, nivel autonom

Beneficii Oferite

-Posibilitatea de a contribui la integrarea socio-profesionala, dezvoltarea personala a unui grup tinta dezavantajat-adolescenti provenind din familii nevoiase
-Munca intr-o echipa dinamica- a centrului de zi FRCCF "Clujul Are Suflet."
-Programul de munca este de 4 ore/zi, in medie sau 20 ore/saptamana
-Salariul brut este de 1042 ron, brut pentru1/2 norma

Doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati.

Descrierea firmei

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector si sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si mai stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului.

Inchide

Parola

Am uitat parola Cont nou
Conteacteaza-te prin Facebook

Acum te poti conecta si prin contul tau de Facebook! Da click pe butonul de mai jos si introdu datele tale:

Login with Facebook