ACEST LOC DE MUNCA NU MAI ESTE VALABIL

Actiuni companie

Psiholog

  • » Companie: Confidential
  • » Valabil pana la: 18 Septembrie 2017
  • » Vizualizari: 87
  • » Tip job: Part time
  • » Domeniu: Voluntariat/nonprofit/ONG
  • » Nivel experienta: Entry level (mai putin de 3 ani)
  • » Nivel studii: Superioare
  • » Numar aplicanti: 0

Detalii job

Responsabilitati

1. Realizeaza evaluarea initiala din punct de vedere emotional si comportamental a beneficiarilor centrului de zi EveryChild al FRCCF (elevi din invatamantul primar si gimnazial) aflati in risc de esec scolar
2. Consiliere psihologica individuala si de grup, orientare scolara.
3. Organizarea activitatilor de dezvoltare personala a copiilor.
4. Lucreaza in echipa multidisciplinara pentru a realiza si a pune in practica planurile individuale de interventie

Cerinte

1. Studii superioare in psihologie, specializare in consiliere psihologica
2. Cunostinte in domeniul protectiei copilului
3. Experienta relevanta in munca cu copii cu probleme de invatare
4. Curs, specializare in consilere vocationala (constituie avantaj)

Beneficii Oferite

1. Posibilitatea de dezvoltare profesionala
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 4 ore/zi, dupa-amiaza
4. Salariul brut este de 1051 ron

Cv-urile sunt asteptate la email adela@frccf.org.ro pana la 31.08.2017
Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Descrierea firmei

Misiunea Fundatiei Romane pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca intr-un mediu familial protector si sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF deruleaza proiecte in Transilvania si este una dintre cele mai mari si mai stabile organizatii neguvernamentale romanesti din domeniul protectiei copilului.
Psiholog

Inchide

Parola

Am uitat parola Cont nou
Conteacteaza-te prin Facebook

Acum te poti conecta si prin contul tau de Facebook! Da click pe butonul de mai jos si introdu datele tale:

Login with Facebook