1/1758
label Diverse autorenew 2025-09-29, 16:53
Piata Internetului din Romania este in continua crestere. Interesul romanilor manifestat fata de acest mijloc de comunicare este in continua crestere. Lipsa de timp, din ce in ce mai acuta, este speculata la maxium de dezvoltatorii Internetului din Romania.

Astfel, serviciile sunt din ce in mai numeroase si mai eficiente, domeniile acoperite din ce in ce mai vaste. Desi suna futurist si usor science fiction, am inceput sa traim pe Internet. Comunicam mult mai usor cu familia, iubitul, iubita, sotul, sotia, prietenii, colegii si fostii colegi, ne gasim parteneri de viata prin Internet, ne comandam mancarea, ne platim facturile si multe altele.

Navigand pe Internet zilele trecute am gasit un site unde era postat un banner care suna asa: “Candva au fost colegi de clasa, acum s-au reunit, iar noi avem totul filmat”. “Colegi de clasa” m-a facut sa imi aduc aminte de perioada liceului si a facultatii, de cum era viata mea atunci si cum este ea astazi. Traindu-ti viata asa cum este, luand fiecare lucru pe rand, in ordinea de la “sosire”, nu observi schimbarile pe care evenimentele, mai mari sau mai mici, le produc asupra ta si in niciun caz nu ai viziunea de ansamblu asupra manierei in care viata ta s-a schimbat.

Pur si simplu, intr-un moment ca acesta, cand faci comparatie intre cine erai atunci si cine esti acum, obtii un grafic in care este inscrisa evolutia ta proprie. Ai acolo si curbe pozitive si curbe negative si iti dai seama de persoana care esti acum. Pentru ca odata ce gandul acesta a aparut, nu te poti opri din a te gandi obsesiv la el, am decis ca tot ce aveam da facut in momentul in care am vazut banner-ul poate fi amanat si ca merita sa imi aduc aminte de oamenii din viata mea de elev sau de student, de sentimentele pe care le-am trait la bacalaureat, la prima sesiune, de primul coleg de scoala de care m-am indragostit, de colegul sau colega de banca, de diriginti si multe altele.

Dupa cum spuneam, am dat click pe banner-ul in cauza si am descoperit un site care spune ca-ti reuneste fostii colegi de scoala, liceu, facultate si mai mult decat atat, camarazi de arme si fosti colegi de serviciu. Am stat si m-am intrebat, oare ce e mai bine?

Sa incerc sa reintru in legatura cu toti fostii mei colegi si sa ne cunoastem din nou acum, la alta varsta si cu cu o alta viziune asupra vietii sau sa las acele relatii sa ramana acolo, sa fie o amintire draga doar pentru simplul fapt ca au existat si sa nu incerc sa repar acum o cearta izbucnita atunci, sa lamuresc un coleg de scoala de ce i-am tradat increderea si sa ma recompensez fata de cei carora nu le-am permis sa ma cunoasca cu adevarat.

Am decis in final ca se merita sa rememorez o perioada importanta din viata mea impreuna cu cei alaturi de care le-am trait. Asa ca mi-am facut cont, am conversat pe forum cu cei din promotia mea si am vazut filmul cu reuniunea de la care a pornit toata aceasta incursiune. La sfarsit aveam o lacrima pe obraz.

Trecutul este trecut, dar e bine ca din cand sa-l aduci in prezent, ca sa fii sigur ca esti tu cel care va trai viitorul. Acum ar trebui sa va spun si care este numele site-ului care m-a dat peste cap pentru cateva ore: www.colegiimei.ro. Poate va ajuta si pe voi sa va analizati “ordinea si disiplina” din viata voastra.

1/1758
label Diverse autorenew 2025-09-29, 16:53
Piata Internetului din Romania este in continua crestere. Interesul romanilor manifestat fata de acest mijloc de comunicare este in continua crestere. Lipsa de timp, din ce in ce mai acuta, este speculata la maxium de dezvoltatorii Internetului din Romania.

Astfel, serviciile sunt din ce in mai numeroase si mai eficiente, domeniile acoperite din ce in ce mai vaste. Desi suna futurist si usor science fiction, am inceput sa traim pe Internet. Comunicam mult mai usor cu familia, iubitul, iubita, sotul, sotia, prietenii, colegii si fostii colegi, ne gasim parteneri de viata prin Internet, ne comandam mancarea, ne platim facturile si multe altele.

Navigand pe Internet zilele trecute am gasit un site unde era postat un banner care suna asa: “Candva au fost colegi de clasa, acum s-au reunit, iar noi avem totul filmat”. “Colegi de clasa” m-a facut sa imi aduc aminte de perioada liceului si a facultatii, de cum era viata mea atunci si cum este ea astazi. Traindu-ti viata asa cum este, luand fiecare lucru pe rand, in ordinea de la “sosire”, nu observi schimbarile pe care evenimentele, mai mari sau mai mici, le produc asupra ta si in niciun caz nu ai viziunea de ansamblu asupra manierei in care viata ta s-a schimbat.

Pur si simplu, intr-un moment ca acesta, cand faci comparatie intre cine erai atunci si cine esti acum, obtii un grafic in care este inscrisa evolutia ta proprie. Ai acolo si curbe pozitive si curbe negative si iti dai seama de persoana care esti acum. Pentru ca odata ce gandul acesta a aparut, nu te poti opri din a te gandi obsesiv la el, am decis ca tot ce aveam da facut in momentul in care am vazut banner-ul poate fi amanat si ca merita sa imi aduc aminte de oamenii din viata mea de elev sau de student, de sentimentele pe care le-am trait la bacalaureat, la prima sesiune, de primul coleg de scoala de care m-am indragostit, de colegul sau colega de banca, de diriginti si multe altele.

Dupa cum spuneam, am dat click pe banner-ul in cauza si am descoperit un site care spune ca-ti reuneste fostii colegi de scoala, liceu, facultate si mai mult decat atat, camarazi de arme si fosti colegi de serviciu. Am stat si m-am intrebat, oare ce e mai bine?

Sa incerc sa reintru in legatura cu toti fostii mei colegi si sa ne cunoastem din nou acum, la alta varsta si cu cu o alta viziune asupra vietii sau sa las acele relatii sa ramana acolo, sa fie o amintire draga doar pentru simplul fapt ca au existat si sa nu incerc sa repar acum o cearta izbucnita atunci, sa lamuresc un coleg de scoala de ce i-am tradat increderea si sa ma recompensez fata de cei carora nu le-am permis sa ma cunoasca cu adevarat.

Am decis in final ca se merita sa rememorez o perioada importanta din viata mea impreuna cu cei alaturi de care le-am trait. Asa ca mi-am facut cont, am conversat pe forum cu cei din promotia mea si am vazut filmul cu reuniunea de la care a pornit toata aceasta incursiune. La sfarsit aveam o lacrima pe obraz.

Trecutul este trecut, dar e bine ca din cand sa-l aduci in prezent, ca sa fii sigur ca esti tu cel care va trai viitorul. Acum ar trebui sa va spun si care este numele site-ului care m-a dat peste cap pentru cateva ore: www.colegiimei.ro. Poate va ajuta si pe voi sa va analizati “ordinea si disiplina” din viata voastra.